Sklep regionalny

Sklep regionalny

JESTEŚMY POŁĄCZENIEM MULTITAPU, BISTRO I SKLEPU Z LOKALNYMI WYROBAMI OD NAJLEPSZYCH POLSKICH RZEMIEŚLNIKÓW! WŚRÓD NICH ZNAJDZIECIE WIELOKROTNIE DOCENIANE I NAGRADZANE SERY Z ŁOMNICY, SERY OD PANA WAŃCZYKA, SERY DŻERSEJOWE Z MAZURSKIEGO „RANCZO FRONTIERA”, SERY Z EKOLOGICZNEGO GOSPODARSTWA „MALINOWA ZAGRODA” Z PRZEMKOWA a także  TRADYCYJNE WĘDLINY I KIEŁBASY OD WIORKA, NOWICKI NATURALNIE ORAZ Z FELINOWA.

ZALETĄ REGIONALNYCH PRODUKTÓW JEST PRZEDE WSZYSTKIM DOSKONAŁY SMAK I RZEMIEŚLNICZE TECHNIKI ICH WYRABIANIA PRZEKAZYWANE Z POKOLENIA NA POKOLENIE. BEZ ŻADNYCH ZBĘDNYCH DODATKÓW, SZTUCZNYCH BARWNIKÓW, POLEPSZACZY SMAKU – JEDYNIE NAJPROSTSZY, WŁAŚCIWY SKŁAD TO CECHA NADRZĘDNA TYCH WYROBÓW!

 

Sery farmerskie

Nasze sery farmerskie – kozie, owcze, krowie dżersejowe z różnymi dodatkami takimi jak czarnuszka, kozieradka, czosnek niedźwiedzi i inne. Mamy bogaty wybór serów młodych i kilkumiesięcznych dojrzewających, a także pleśniowych – pikantnych idealnych do desek serów, sałatek, makaronów i innych dań. Sery wyrabiane są w małych polskich serowarniach, przeważnie z certyfikatem Eko.

Wędliny tradycyjne

Nasze wędliny tradycyjne wytwarzane są przez małych polskich producentów, którym zależy na uzyskaniu pełnowartościowych wyrobów takich jak dawniej. Wędliny nie zawierają wzmacniaczy smaku, stabilizatorów, sztucznych barwników, dodanych fosforanów a podstawowym składnikiem jest mięso. Zapraszamy do skosztowania szynek pieczonych, gotowanych, suszonych, dojrzewających, peklowanych w solankach lub na sucho.

Na naszym regale znajdziecie mnóstwo wspaniałych przetworów i konfitur jak z babcinej spiżarni! Piękne, kolorowe, ręcznie pakowane małe słoiczki wypełnione wspaniałym smakiem prawdziwych owoców – jest w czym wybierać! Zacznijmy od przepysznych i nietypowych past, konfitur do serów oraz dżemów owocowych od Towary Niezwykłe, przez pełne zdrowia syropy, musy i konfitury do herbat oraz grzybki marynowane od Fungopolu aż do olejów tłoczonych na zimno, prawdziwych miodów, makaronów, kwiatu hyćki oraz wielu innych smakołyków!

Szczególnym zainteresowaniem i powodzeniem cieszą się „Przysmak chrzanowy” od „Specjały spod strzechy” i musztarda kcyńska, której historia sięga lat 50. XX wieku. Po te w szczególności sięgamy zarówno my, używając ich jako dodatki do desek farmerskich serów i tradycyjnych wędlin, jak i nasi goście, kiedy ich zasmakują 🙂

Większość dostępnych w naszym sklepiku produktów sami używamy w naszej pełnej niepowtarzalnego smaku kuchni. Smaku, który w większości zawdzięczamy porządnym, certyfikowanym wyrobom od zaufanych dostawców, których znamy osobiście i którzy nie zawiedli nas od ponad 5 lat.

A tak na koniec, pamiętajcie, że przetwory regionalne to też świetny, pyszny i ciekawy prezent na każdą okazję dla każdego! 😉

 

Nasz lokal znajduje się w ścisłym centrum Wrocławia